Sıkça Sorulan Sorular

Beyin Tümörü

Acil Durumlar İçin

Sağlığınız bizim için önemli 

“Yıllar içinde hastalarımızdan veya tanıştığımız insanlardan en çok duyduğumuz soruları ve bunların cevaplarını aşağıda listelemeye çalıştık. Yine de sorunuzun cevabını burada bulamazsanız, bize sorabilirsiniz…”
Efendim hastayı komaya sokacak kadar büyümüş bir beyin tümörü, özellikle de evre 4 Glioblastoma görünümünde ise; ameliyat yapmayı hiç düşünmeyiz.
Söz konusu durumlarda mümkün olduğunca tecrübeli bir beyin cerrahi hocasına erişmeye çalışın ki daha sonra üzülmeyin…
Böyle durumlarda ise, yani beyinde iyi huylu tümör görüldüğünde de yine deneyimli bir beyin cerrahisi hocası size ameliyat önerecek olursa; ameliyatı hemen yaptırın ki söz konusu tümör kötü huylu tümöre dönüşmeden tümüyle temizlenebilsin. Diğer tedavi yöntemlerine, eğer tümör tümüyle temizlenemez ve huy değiştirirse; son çare olarak başvurulacaktır. Bu arada, size ameliyat olmamanızı söyleyen doktorların, bu ameliyatı yapabilecek kapasitede olup olmadıklarını sorgulayın ve ona göre söylediklerini tekrar gözden geçirmeyi unutmayın.
Vücudun diğer yerlerindeki tümörlerin beyne yaptığı metastazlar günümüzde çağdaş ameliyat teknolojileri kullanılarak başarılı bir şekilde çıkarılabilmekte ve hastanın yaşam süresi uzatılıp, yaşam kalitesi de korunabilmektedir.

Bize Ulaşın!

İletişim

Herhangi bir tıbbi sorunuz için lütfen güler yüzlü personelimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sohbete Başla
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz