Sıkça Sorulan Sorular

Danışma, Görüş Sorma

Acil Durumlar İçin

Sağlığınız bizim için önemli 

“Yıllar içinde hastalarımızdan veya tanıştığımız insanlardan en çok duyduğumuz soruları ve bunların cevaplarını aşağıda listelemeye çalıştık. Yine de sorunuzun cevabını burada bulamazsanız, bize sorabilirsiniz…”
Efendim herhalde hak verirsiniz ki sadece MR raporu okumanın veya filmleri görmenin ötesinde, hastayı sabırla dinleyip detaylı şekilde muayene etmeden ve diğer tetkiklerini tamamlamadan; gerçekten nasıl bir tedavi gerektiği konusunda bir şey önermem mantıklı olmaz. Bunu yapanlar varsa bile, herhalde günümüzde yapılan ameliyatlardan memnun kalmayan hastaların çoğalmasının nedeni onlardır. Ben o doktorlardan değilim maalesef.
Bu tip bilgiler için sekreterimle iletişime geçebilirsiniz.
Efendim ben özel muayenehane hekimiyim, herhangi bir hastanede çalışmıyorum. Hastalarımı muayenehanemde görüp, eğer ameliyat yapacaksam Ankara’daki çeşitli özel hastanelere yatırıyorum. Devlet güvencesi veya SGK kanalı ile maalesef bana ulaşma şansınız yok. Ancak tabii ki büyük şehirlerde sizi deneyimli cerrahlara yönlendirebilirim.
Hastayı sabırla dinleyip detaylı şekilde muayene edip elde mevcut bulunan tüm tetkikleri incelemeden ve diğer eksik tetkiklerini tamamlamadan; gerçekten nasıl bir tedavi gerektiği konusunda bir şey önermem sağlıklı olmaz. Kusura bakmayın.
Radyolojik incelemelerin raporunda görülen her şey yazılmak zorundadır. Kimi zaman insanlar arasındaki yapısal farklılıklara dair bazı isimlendirmeler de bu raporlarda yer alır. Eğer doktorunuz size raporda ve tetkiklerdi herhangi bir sorun yok dedi ise, veya raporun sonuç bölümünde normal yazıyorsa artık metin içindeki bu tip kelimelerin peşine düşmek sadece huzurunuzu kaçırmaya yarayacaktır.

Bize Ulaşın!

İletişim

Herhangi bir tıbbi sorunuz için lütfen güler yüzlü personelimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sohbete Başla
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz