ANESTEZİ, GENEL ANESTEZİ, LOKAL ANESTEZİ

ANESTEZİ

Bir insanın ameliyat edilebilmesi için anestezi uygulanması gerekir. Yani ameliyat sırasında insanın ağrı duymasını engellemek için anestezi yapılır. Günümüzde yapılabilen çok karmaşık bir çok ameliyat eğer anestezi teknikleri geliştirilmiş olmasaydı yapılamazdı. Anestezi uzmanlarınca uygulanan anestezi sayesindedir ki insanlar ağrısız bir yaşama kavuştular. Modern anestezi ilaçları, eskiden çok sık rastlanan anesteziye bağlı tehlikeleri günümüzde kabul edilebilir düzeylere indirmiştir.

GENEL ANESTEZİ

Genel anestezi, pek çok önemli ameliyatın yapılabilmesi için hastanın uyutulması anlamına gelmektedir. Modern anestezi ilaçları ile gerçekleştirilen bu uyku hali sırasında hasta, anestezi uzmanlarınca sürekli olarak yakından takip edilmektedir. Bu şekilde gerekli uykunun derinliği ayarlanabilmekte, hasta doğru zamanda ve konforlu bir şekilde uyandırılabilmektedir.

LOKAL ANESTEZİ

Lokal anestezi, basit ve kısa süreli bir takım ameliyatların yapılabilmesi için hastanın ameliyat edilecek olan vücut bölgesinin uyuşturulması anlamına gelmektedir. Bu amaçla kullanılan kimisi uzun etki süreli, kimisi ise kısa etki süreli ilaçlarla; hastanın uyutulmasına gerek kalmamaktadır. Bu sayededir ki pek çok ameliyat günümüzde günü birlik işlemler olarak yapılabilmekte, hasta aynı gün içinde normal yaşantısına dönebilmektedir. Lokal anestezi de genellikle anestezi uzmanlarınca uygulanmaktadır.

İletişim

Herhangi bir tıbbi sorunuz için lütfen güler yüzlü personelimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sohbete Başla
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz